Anasayfa    |    İletişim

Erdemli Evden Eve Nakliyat

Mersin, Tarsus ve Erdemli başta olmak üzere gerek tüm Akdeniz Bölgesi gerekse diğer tüm bölgelere evden eve taşımacılık hizmeti veren organizasyonumuz, uzman kadrosu ve yılların verdiği deneyim ile sizlere doğru hizmeti uygun fiyata sağlıyor.

Hem kaliteli hem de uygun hizmetin pek de bağdaşmadığını düşünenlerdenseniz şayet, henüz bizimle tanışmamışsınız demektir. Tıpkı Erdemli evden eve nakliyat denilince ilk akla gelen firmalardan olduğumuz gibi bölgenin büyük bir bölümünde de taşımacılık hizmetlerinde önde gelen firmalardan olabilmemizi, kaliteli hizmeti piyasaya nazaran daha uygun fiyatlara siz müşterilerimize sunmamıza borçluyuz diyebiliriz.

Hizmet anlayışımızın temelinde ticaretten daha önemli bir husus varsa o da müşteri memnuniyetidir. Bizimle muhatap olan müşterilerimizi, sektör olarak aldığı hizmetlerden en memnun müşteri yapmak asli vazifemizdir. Bizi tercih edin veya etmeyin, Erdemli evden eve nakliyat ve taşımacılık sektöründe hizmet almayı düşünüyorsanız bilmeniz gereken bazı hususlar var.

Bu yazımızda bahse konu hususları olabildiğince detaylı bir şekilde sizlerle paylaşmaya çalışacağız ve sektör ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmanızı, bu vesile ile de daha da bilinçli müşteriler haline gelmenizi sağlayacağız. Peki bu neden önemli?

Her sektörde olduğu gibi taşımacılık ve nakliye sektöründe de vazifesine haiz olmayan, gerekli belgeleri edinmemiş ve hizmet anlayışına sahip olmayan pek çok fason kuruluş veya organizasyon bulunuyor. Piyasada böyle bir ortam bulunurken, müşterilerin mağdur olma ihtimalleri de hayli artıyor. Sizlerin daha fazla bilgi ile donanması ve sektörde mağduriyet yaşama ihtimallerinizin olabildiğince azalması için u konu oldukça önemli.

Siz değerli ziyaretçilerimizi, bu bilgilerden haberdar etme görevini üstleniyor ve nakliye hizmetlerine dair bilmeniz gereken konuları hizmetinize sunuyoruz.

Hazırlık Aşaması

Taşınma süreci oldukça yorucu ve bir o kadar da stresli bir süreç. Bu sürece girmeden önce iyi bir hazırlık ve planlama yapmanızı öneririz. Hatta bir not defterine planlarınızı ve yapılacak işlerinizi not etmenizde fayda var. Zira taşınma esnasında birçok konunun gözden kaçtığına çoğumuz tanık olmuşuzdur.

Çalışmayı Tercih Edeceğiniz Firmanın Belgelerini İnceleyin

Evden eve taşımacılık hizmetini alacağınız firma veya organizasyonun gerekli belgelere sahip olduğundan emin olun. Bu belgeler K1 (Ticari amaçlarla eşya ve benzeri taşımacılığı yapacaklara verilir), K2 (Ticari taşımacılık dışında kendi iştigal alanında taşımacılık yapacaklara verilir) ve K3 (Ticari amaçla eşya taşımacılığı yapacaklara verilir) belgelerinin bulunup bulunmadığını öğrenin.

Belgesi olmayan organizasyonların taşımacılık yetkisi bulunamayacağından bu organizasyonlardan mümkün mertebe uzak durun.

Eşyalarınızı Taşıyacak Araç Hakkında Bilgi Alın

Evden eve taşımacılık hizmeti veren kamyon veya tırların kapalı kasa olmalarına dikkat edin. Ayrıca eşyanızın durumuna göre ne çok küçük ne de çok büyük bir aracın tahsis edilmemesine özen gösterin. Açık kasa araçlarda eşyalarınız tam olarak güvende olmayacaktır.

Küçük araçlarda eşyalarınızı sığdırabilmek için oldukça sıkışık belki de zorlama bir yerleştirme yapılabilir. Bu nedenle önermiyoruz. Büyük araçlarda da eşyalarınızın yerleştirilmesinden sonra boş alanlar oluşabilir ve bu da eşyalarınızın güvenliği açısından sorun oluşturabilir.

Bazı firmalar küçük hesaplar yaparak aynı araçla birden fazla evi taşımaya meyilli olabiliyor. Bu konuda tavrınızı net bir şekilde ortaya koymanızda fayda var.

Sözleşme ve Sigorta Talep Edin

Eşyalarınızı ve hizmet alırken sahip olmanız gereken hakları güvence altına almak için, taşımacılık hizmeti sunacak olan firmadan iki taraflı bir sözleşme talep edin. Bu sözleşmede taşınacak olan eşyalarınızın değerinin ne olduğunu da açıkça belirtmeyi unutmayın.

Sözleşmenizde, taşınması yapılacak eşyalarınızın zarar görmesi durumunda, taşımacılık hizmetini sunan firmanın zarar gören eşyanızı karşılaması veya maddi değerini tazmin etmesi konusunu netliğe kavuşturun. Sigorta yapmayı kabul etmeyen organizasyonlarla çalışmanız pek önerilmez.

Ayrıca sözleşmenizde, taşınma işleminin hangi tarihte hangi saatte başlayacağı ve tahmini olarak hangi tarih ve saatte sonlandırılacağı konularına da yer vermenizde fayda var. Hizmetinizi kimden alacağınızı bilmediğimiz için, sözleştiğiniz gün taşınmayı beklerken eşyalarınızı almaya kimsenin gelmemesi ihtimaline karşı da sizleri bilgilendirmiş olalım.

Bu durum tecrübesiz organizasyonlarda sezonun yoğun olduğu zamanlarda yaşanabilen bir durum veya aynı güne daha iyi bir teklif gelmesi durumunda, sizi devre dışı bırakabilecek firmaların da bulunduğu maalesef ki acı verici bir gerçek. Bu konuda da dikkatli olmanızda fayda var.

Kolilediğiniz Eşyalarınıza Notlar İliştirin

Şayet firmanız tüm kolileme ve paketlemeyi yapıyorsa bunu onlar halleder ama taşınma sürecinde çoğunlukla küçük eşyaları kendimiz kolilemeyi tercih ederiz.

Kendi kolilediğimiz eşyaları kolilere koyduktan sonra, kolilerin üzerine içeriği, kırılabilecek eşyalar varsa gerekli uyarıları ve yeni adrese ulaştırıldığında hangi oda veya bölmeye konulması gerektiğini belirten notlar iliştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Beyaz Eşyalarınız Beyaz Kalsın

Ne demek istiyoruz hemen izah edelim. Taşınma sırasında gerek müşteriler gerekse tecrübesiz organizasyonların yaptıkları hatalardan biri, beyaz eşyaları koli bandı ile bantlamak oluyor. Bu bantlar sert zeminlerde birkaç saat boyunca kaldıkları zaman ise oldukça can sıkıcı biriz bırakıyorlar. Sonra yapışkan özelliğini bir süre daha yitirmeyen bu izlerin üzerine toz ve benzeri maddeler de yapışınca, izler çok daha kötü bir hal alıyor.

Uygulanması gereken yöntem ise zarar görmeyecek bir kılıf ile beyaz eşyalarınızı giydirmeniz ve bantlamak istiyorsanız da bundan sonra bantlamanızdır. Doğru bir firma ile çalışıyorsanız şayet, kılıf giydirme işlemini siz söylemeden onlar zaten yapacaktır.

Bütçenize Bir Katkı da Bizden Olsun

Taşınma işlemini daha ekonomik bir bütçe ile yapmak istiyorsanız, taşımacılık hizmetinizi hafta içi bir gün olacak şekilde planlamanızda fayda var.

Hafta sonu hem nakliye firmalarının yoğunluğundan dolayı programları sıkışık olacak hem de ücret konusunda indirime pek yanaşmayacaklardır. Çünkü siz taşınmazsanız taşınacak birileri muhakkak olacaktır. Ama hafta içi nakliye şirketlerinin programları daha sakin belki de boş olacağından, pazarlık yapma avantajı sizde olabilir.

Nitekim firmaların, günün boş geçmesindense normalin biraz aşağısında da olsa kazanç kazançtır şeklinde yaklaşma olasılıkları oldukça yüksek olacaktır.

Teslimat Sürecini Doğru Belirleyin

Taşınma işlemini gerçekleştireceğiniz günleri hafta sonu olarak belirlemenizin avantajınıza olacağından bahsetmiştik. Saat aralığı olarak ise öğleden önceki saatleri tercih etmenizi öneririz.

Bu saatlerde hem trafik yoğunluğu oldukça az olacaktır, hem de taşıma işini yürütecek olan personel henüz çok fazla yorulmamış olacaklarından işlerini daha dikkatli ve daha çabuk yapacaklardır. Yani, taşınma işleminizi öğleden önceye planlamanız hem daha çabuk hem de daha güvenli bir şekilde taşınmanıza etki edecektir.

İş Sağlığı ve Güvenliğinden Ödün Vermeyin

Taşınma işlemi iş kazası açışından oldukça müsait bir sektör olduğu için, süreç boyunca tetikte ve her türlü aksiliğe karşı da hazırlıklı olmanızda fayda var.

Belki biraz tuhaf gelecek ama; gerekirse taşınma sırasında ne tür kazalar yaşanabileceği hakkında biraz zihninizi meşgul etmenizi ve ne tür bir durum olursa nasıl hareket etmek gerektiğine bir müddet kafa yormanızı öneririz.

Elbette ki iyi düşünelim iyi olsun ama bunlar da hayatın gerçekleri arasında maalesef. Umarız kimsenin başına gelmez ama gelirse de, en son isteyeceğimiz şey bu tür aksiliklere hazırlıksız yakalanmaktır. O yüzden her ihtimali göz önünde bulundurup, tedbirli olmakta fayda var diyoruz ve bu yazımızı burada noktalıyoruz.